+370 607 01507
info@mooza.lt
Kęstučio g. 58-7, Kaunas
Tiesūs plaukai vieni iš lengviausiai prižiūrimų plaukų tipų. Tačiau tipai turi savo niuansų, todėl greitai jų priežiūrai išanalizuosime, kaip sukurti tiesiam plaukui trūkstamą apimtį, kaip pasirinkti produktus neapsunkinant plauko ir kaip juos suformuoti skirtingiems kasdieniniams įvaizdžiams.
Tiesus plaukas dažniausiai būna struktūriškai sveikiausias plaukas lyginant su kitais plaukų tipais, dėl savo šaknies ir augimo principo. Tačiau neretai tokių plaukų savininkės kovoja su riebios odos problemomis ir maža apimtimi nuo šaknų.
Plauko struktūra genetiškai perduodama iš kartos į kartą. Plauko genetinė struktūra keliauja net per 1000 metų. Nors genai lemia turimą struktūrą, tačiau plaukai gali pakeisti savo formą esant hormonų veiklos pokyčiui. Struktūros pokytis gali būti trumpalaikis (nėštumo metu) arba ilgalaikis susijęs su natūralių organizmo gaminamų hormonų veiklos sutrikimu. Plauką veikia ne tik hormonai, tačiau didelę įtaką turi mitybą, fizinis aktyvumas, kraujotaka, vitamino D ir geležies kiekis organizme.
Plauko tipą lemia plauko svogūnėlio struktūra ir forma, bei latakas tarp plauko svogūnėlio ir galvos odos paviršiaus.
Tiesaus plauko svogūnėlis yra apvalios formos, o latakas tiesus, todėl šios struktūros plaukai yra sveikesni dėl didesnio natūralaus maitinimo iš riebalinių liaukų. Tarp plauko svogūnėlio ir galvos odos paviršiaus yra riebalinės liaukos, kurios išskiria riebalą ant galvos odos paviršiaus taip maitindamos plauką, ir apsaugodamos odą. Tiesaus plauko dalis nuo šaknies iki odos yra tiesi, kas lemia didesnį riebalų kiekį ant odos paviršiaus, tuo tarpu garbanoto plauko yra kaip zigzagas ir oda bei plaukas negauna maitinimo.
Visų plaukų priežiūra susideda iš kelių svarbiausių detalių: priežiūra salone ir namuose. Tiesi plauko struktūra yra sveikesnė ir pilnesnė, lyginant su garbanotų plaukų sąndara. Labai svarbu plauko nepažeisti ir tinkamai prižiūrėti.
Naudoti tik profesionalią plaukų priežiūros kosmetiką, parinktą pagal plauko tipą ir poreikį.
Plauti plaukus reguliariai nedažniaus nei 3 kartus per savaitę
Naudoti drėkinamąsias paliekamas priemones po plovimo prieš džiovinimą.
Džiovinti plaukus džiovintuvu, kad plauko žvynelis būtų užvertas su šiluma ir plaukas išliktu sveikas.
Prieš naudojant tiesintuvą visuomet naudoti apsaugą nuo karščio.
Plaukus rišti švelniai, nesukti į kuodus, bei naudoti natūralaus audinio gumytes.
Norint tinkamai pasirinkti plaukų kaukę ar kondicionierių svarbu žinoti ne tik koks plaukų tipas, bet ir koks plauko storis ir kaip stipriai plaukas pažeistas. Taip pat reikia nusistatyti kokio rezultato norite. Paanalizuokime kelias skirtingas tiesių plaukų kombinacijas ir kokį produktą reikėtų naudoti.
Tiesūs, ploni, pasipūtę – suskilinėję galai: tokios struktūros plaukui būtinas maitinimas. Norint atstatyti pažeistą plauko dalį ją būtina užpildyti. Plonos struktūros plaukų maitinimas turi būti atsargus ir kaukė pritaikyta plonam plaukui, kitu atveju plaukai apsunks ir praras apimtį.
Tiesūs, vidutinio storumo, veliasi: tai dehidratavusio plauko požymiai, kuriems reikalingas giluminis drėkinimas. Jei plaukas nėra plonas tinkamos visų tipų drėkinančios kaukės.
Tiesus, storas, praradęs blizgesį: tokiam plaukų tipui tinkamos maitinamosios kaukės. Prisotinti plauką, atkurti elastingumą, suteikti blizgesį.
Tiesus, nedažyti: tokio tipo plaukui pakanka naudoti kondicionierių. Chemiškai nepaveiktas plaukas dažniausiai struktūriškai nėra pažeistas, todėl tokiam tipui pakanka maitinamojo arba drėkinamojo kondicionieriaus.
Neretai tiesus plaukas yra styrantis nuo šaknų, tačiau prilipęs prie galvos odos. Dėl savo struktūros plaukai nėra lankstūs ir lengvai formuojami, tačiau tinkamas plaukų džiovinimas ir tekstūrą suteikiantis produktas leis lengvai atkelti nuo šaknų bei suvaldyti visas antenas.
Keli žingsniai šaknų atkėlimui:
Svarbu ne tik tinkami produktai ir džiovinimo technika, tačiau svarbu kokie produktai naudojami plovimo metu. Norint didesnės apimtis nuo šaknų nenaudoti maitinamųjų šampūnų, o kaukę ar kondicionierių tepti nuo vidurio plauko.
Jei plaukų galai sausi, linkę pasipūsti, naudoti nenuplaunamą kondicionierių prieš džiovinimą, kuris suteiks tolygumo, apsaugą nuo džiovintuvo karščio, bei leis lengvai iššukuoti drėgnus plaukus.
Plaukų galiukų aliejuką naudoti tik baigus plaukų formavimą, nenaudoti aliejaus prieš džiovinimą ar tiesinimą karštais įrankiais. Aliejaus konsistencija ir struktūra netinkama sąlyčiui su karščiu, todėl šis produktas naudojamas prieš karštus įrankius sausina plauką.
Pažeisti plaukų galiukai dažna tiesių plaukų problema. Galiukų skilinėjimas priklauso nuo daugelio veiksnių:
Kaip išvengti suskilimų ir ką naudoti kad galiukai būtų tokie sveiki kaip visas plauko ilgis?
Sveiki plaukų galiukai tikrai nesunkiai pasiekiamas tikslas atsakingai peržvelgus kasdieninę plaukų priežiūrą ir jos įpročius.
Plaukų elektrinimąsi įtakoja plaukų šukavimas, formavimas, plauko sąlytis su drabužių medžiagomis ir kiti faktoriai. Sumažinsit elektrinimąsi naudojant natūralaus pluošto šukas, rišant plaukus į kasą, kad jie nesitrintų į audinius, naudojant specialius kremus.
Plaukų vėlimasis dažna ilgaplaukių problema, ši problema atsiranda dėl drėgmės trūkumo plaukuose ir pažeisto viršutinio plauko sluoksnio. Norint sumažinti plauko vėlimąsi, svarbu drėkinti plauką, norinti lengvai valdyti drėgnus plaukus reikia naudoti paliekamus kondicionierius, o išdžiovintą plauką sutepti aliejumi arba kremu, kad jis būtų slidus ir nesiveltų.
Visuomet prieš formavimą padengti plaukus apsauginėmis priemonėmis. Jei plaukai džiovinami džiovintuvu, apsaugą suteikia nenuplaunamas kondicionierius. Kuomet plaukai formuojami karštais įrankiais: tiesinimo ar garbanojimo žnyplėmis, būtina stipri apsauga nuo karščio.
Jei išdžiovinus plauką po kelių minučių jis pasipučia ir Jūs griebiate tiesinimo įrankį, tuomet naudojama neteisinga džiovinimo technika, bei netinkamas produktas. Siekiant visiško plaukų tiesumo, drėgmė iš plauko turi būti pašalinama 100%. Kad plaukas nepasipūstų naudoti fluidus, purškiklius ar karščio apsaugas su vidutiniu fiksacijos lygiu.
Tiesinimo ar garbanojimo metu karštų įrankių temperatūra turi būti apie 180 laipsnių, plaukas paruoštas ir tiesinamas plonomis sruogomis, braukiant sruoga iki trijų kartų.
Išraiškingų garbanų sukūrimui, naudoti tiesinimo žnyples ar garbanoklį, o susuktą garbana palikti atvėsti.
Kelios lengvos šukuosenos tinkamos tiesiems plaukams.
Aukštos ir žemos uodegos, lengvai sušukuojamos, tinkamos skirtingo ilgio plaukams. Puošnu ir elegantiška.
Lengvi pynimai ir kuodai. Kuodo surišimas neturi būti stiprus, kad plaukas nelūžtų. Visuomet rinktis minkštas – natūralios medžiagos plaukų gumeles. Kasdieniška ir patogu.
Nešiojant palaidus plaukus, norint sukurti didesnę apimtį nuo šaknų, skyrimą daryti reikia šone. Skyrimas per vidurį vizualiai mažina plaukų apimtį.
Tiesūs, sveiki ir žvilgantys plaukai lengvai pasiekiamas rezultatas. Svarbiausia tinkama kasdieninė priežiūra: tinkami produktai ir ritualai. Gražūs plaukai tai vertingas moters aksesuaras, o turėti gražius plaukus gali kiekviena.
Patikrinkite naudojamų produktų lentyną, pakeiskite vieną ar kitą netinkamą produktą, skirkite kelias papildomas minutes kaukės palaikymui. Visas mažesnes ar didesnes problemas galima išspręsti be kardinalių pokyčiu.
Pasinaudokite šiais patarimai ir pastebėsite, kaip greitai pasikeis Jūsų plaukų kokybė.