+370 607 01507
info@mooza.lt
Kęstučio g. 58-7, Kaunas
Gražūs ir sveiki plaukai – tai moters bendro įvaizdžio dalis. Nesvarbu plaukai ilgi ar trumpi, tačiau riebi oda nesuteikia grožio ir dažnai vargina. Svarbu teisingai įvertinti odos būklę ir žinoti riebalavimosi priežastį.
Neretai pastebime antraštes ar produktus skirtus riebiems plaukams, o tai gana neteisingas situacijos įvertinimas. Riebūs plaukai gali būti tik dėl riebios odos.
Kaip žinia, oda – didžiausias žmogaus organas, apimantis visą kūną, tą žino visi, tačiau tinkamai ją prižiūrėti moka ne visi. Matomi reklaminiai triukai klaidina, kaip tinkamai pasirinkti produktus ir pasiekti norimą rezultatą. Siekiant išspręsti odos problemą svarbu teisingai nusistatyti galvos odos tipą. Jei pačiam įvertinti odos būklę sudėtinga, tai gali atlikti gydytojas arba kirpėjas su odos diagnostikos aparatu. Atsakius į kelis žemiau paminėtus klausimus galima susidaryti bendrinį odos tipo vaizdą.
Lengviausias būdas įsivertinti odos tipą atsakius į kelis klausimus:
Paanalizuokime atsakymus kartu. Jei oda susiriebaluoja per dieną, plaukai praranda apimtį ir sulimpa – oda riebi. Jei plauti skalpą norisi kas dvi, tris dienas – oda normali, jei rečiau oda sausa.
Jei išplovus galvą švaros pojūtis išlieka tik kelias valandas, o vėliau norisi plaukus surišti, oda labai riebi.
Labai svarbu įvertinti naudojamus produktus ir kaip jie yra naudojami. Produktas gali būti tinkamas odos tipui, tačiau naudojamas netinkamai.
Jei įsivertinote savo odą, kaip riebią perskaitykite, patarimus ir peržvelkite savo kasdieninę plaukų priežiūrą, gal tik keli pakeisti įpročiai atneš didelę naudą ir problema bus išspręsta.
Galvos odos riebalavimąsi nulemia fiziologinė odos struktūra, naudojami produktai, ir priežiūros įpročiai. Fiziologiškai galvos odoje esančios riebalinės liaukos išskiria sekretą, taip sukurdamos natūralų apsauginį barjerą. Šis sekretas apsaugo odą ir maitina plauką. Padidėjusią riebalinių liaukų veiklą gali lemti: hormonai, mitybos ypatumai, stresas, genetika. Tik identifikavus suaktyvėjusio riebalavimosi priežastį, galima nesunkiai išspręsti šią problemą.
Hormonų įtaka riebalinių liaukų veiklai, kaip pavyzdys: nėštumo ir žindymo periodas, paauglystės (brendimo) laikotarpis. Suaktyvėjusi ar pakitusi hormonų veikla stipriai įtakoją odą, bei plaukus. Jei hormonų veiklos pokytis laikinas, kaip minėtais atvejais, tuomet problema išsispręs savaime, tačiau, jei hormonų pokytis ilgalaikis, kaip skydliaukės veiklos sutrikimas, tuomet būtini preparatai sureguliuoti natūralių hormonų veiklą.
Riebaus maisto vartojimas, turi įtakos odai ir plaukui. Prie riebių patiekalų priskiriami ne tik cepelinai su spirgučiais, bet ir greitas maistas, saldumynai ir kiti maistinės vertės neturintys gaminiai.
Stresas vienas dažniausių odos ir plaukų pokytį įtakojančių faktorių. Ilgalaikis stresas gali ne tik skatinti riebalinių liaukų veiklą, bet ir įtakoti plauko slinkimą, lūžinėjimą. Svarbu žinoti, jog streso metu galime nepastebėti pokyčio, tačiau dėl plauko „atminties“ plaukai gali pradėti slinkti po trijų mėnesių.
Genetika, lemia plauko struktūrą ir odos tipą. Jei nuo mažens oda yra riebi, ją pakeisti sudėtinga. Dažnai riebi oda pasireiškia plonam tiesiam plaukui. Taip yra dėl plauko svogūnėlio ir riebalinių liaukų pozicijos odoje.
Dažniausios odos ligos sukeliančios padidėjusį odos riebalavimąsi yra: seborėja, egzema ir psoriazė.
Svarbu tinkamai įvertinti odos tipą, nes neretais atvejais, padidėjusį odos riebalavimąsi gali lemti odos sausumas. Odoje esančios riebalinės liaukos reaguoja į išorinę odos dalį. Jei oda yra labai sausa, riebalinės liaukos išskiria daugiau riebalo, kad ją apsaugoti. Mes naudojame intensyvaus valymo šampūnus ir didiname odos sausumą, taip patenkame į užburtą ratą.
Odos riebalavimąsi gali lemti ir keli priežiūros įpročiai. Dažnas plovimas, lietimas, rišimas. Neteisinga veido odos priežiūra. Plaukų plovimas ir formavimas.
Moksliniai tyrimai jau senai įrodė, jog odos ir plauko būklė priklauso nuo mūsų organizmo: žarnyno veiklos, kraujotakos, mikroelementų kiekio.
Ko vengti:
Ką verta vartoti:
Visi riebūs ir greitai gaminami patiekalai kenksmingi ne tik organizmui bendrai, tačiau veikia visos odos ir plaukų būklę. Sveika ir subalansuota mityba svarbi ne tik svoriui, bendrai savijautai, bet ir grožiui.
Jei riebalinių liaukų veiklos pokytis nėra įtakojamas ligos, streso ar mikroelementų trūkumo, tuomet ši problema neišsispręs savaime.
Reguliarus odos plovimas – plauti galvą ne pagal poreikį, o pagal tvarkaraštį. Kitaip vadinamas „plaukų treniravimas“. Jei plaunate plaukus kiekvieną dieną suretinkite plovimą iki trijų kartų per savaitę.
Nelieskite plaukų rankomis, neglostykite, nesitaisykite. Jei plaukai liečiasi prie veido švelniai suriškite. Nenaudokite tvirtų rišimų (kuodo, kasos), pinkite į lengvą kasą.
Reguliariai plaukite plaukų šukavimo inventorių. Naudokite šampūną ir dezinfekavimo priemone pašalinti nešvarumus.
Išplautų plaukų nepalikite rankšluostyje ilgiau nei porai minučių, bei naudokite natūralaus audinio sausinimo rankšluostį.
Riebios odos priežiūrai svarbu tinkamai parinktas šampūnas ir kondicionierius. Šampūną rinktis reikia pagal jo sudėtį ir pritaikymą odos tipui, ne plauko struktūrai. Vengti šampūno, kuris sudėtyje turi aliejų (maitinamieji). Aliejus užkemša galvos odos poras ir padidina riebalavimąsi. Taip pat giluminio valymo šampūnai netinkami kasdieniniam naudojimui.
Rinktis drėkinamąjį šampūną, švelniam odos valymui. Giluminio valymo produktus naudoti kartą į dvi savaites, o profesionaliais odos šveitimais lepinti odą tik pas procedūrų specialistą vieną kartą per mėnesį.
Plaukų procedūrų specialistą informuokite prieš procedūrą apie turimą odos problemą. Plaukų procedūros metu meistras turi įvertinti odos ir plauko būklę. Pagal odos tipą (riebi oda) tinkamos giluminio valymo odos procedūros, kurių sudėtyje yra rūgščių, enzymų ir kitų natūralių valomųjų medžiagų. Tuo tarpu plaukui procedūra turi būti parenkama pagal plauko struktūrą ir problemą.
Nenaudoti kaukės ar kondicionieriaus ant plaukų šaknų ir odos. Kaukes rinktis pagal plauko struktūrą, bet vengti sunkios konsistencijos – maitinamųjų.
Tinkama naudoti paliekamas priemones ant plaukų ilgio ir galų. Bei šaknis pakeliančias priemones, kurios nesausina odos tačiau sukuria didesnę apimtį.
Sauso šampūno naudojimas. Dažnas sauso šampūno naudojimas skatina didesnį odos riebalavimąsi ir gali sukelti plaukų slinkimą. Jei sauso šampūno naudojimas yra neišvengiamas, panaudojus produktą jį išplauti tą pačią dieną. Sausą šampūną galima pakeisti plaukų pudrą, pastaroji nesausina plauko ir neužkemša porų.
Atsakingai ir tiksliai parinkti produktai pagal odos tipą, leidžia lengviau suvalgyti odos riebalavimąsi, suretinti plovimą ir atstatyti plauko būklę. Dažnas plovimas sausina ne tik galvos odą, bet ir plauką. Jei plaunate galvą kiekvieną dieną, ne tik odos riebalinių liaukų veikla sutrinka, bet ir plaukas išsausėja, pradeda veltis ir pūstis. Labai svarbu jei plaunama galva dažniau nei tris kartus per savaitę papildomai drėkinti plauką, kad plaukas neišsausėtų.
Svarbu ne tik tinkamai prižiūrėti plaukus tarp plovimų, bet ir tinkamai atlikti plovimą. Neretai pastebime tendenciją, jog plaunančios plaukus kas dieną, juos plauna netinkamai, dėl šios priežasties oda dar greičiau riebaluojasi. Siekiant sumažinti odos riebalavimąsi labai svarbus teisingas odos plovimas ir formavimas.
Prieš pradedant muiluoti odą svarbu stipriai ir tolygiai sušlapinti visą odą, kad šampūnas būtų paskirstytas tolygiai.
Plovimo metu būtina muiluoti odą du kartus, bei gerai išskalauti. Du muilavimai yra būtini, pirmuoju muilavimu nešvarumai esantys ant odos tik pakeliami, o antruoju pašalinami. Riebiai odai galima naudoti tris muilavimus, jei nešvarumai nepašalinami – du.
Muilavimas ir skalavimas turi būti santykiu 1:1,5, jei muiluojame minutę, skalaujame pusantros. Visi nešvarumai su šampūnu turi būti kruopščiai pašalinami vandens pagalba. Likęs šampūnas ar nešvarumai užkemša odos poras ir taip oda susiriebaluoja greičiau. Švelnus odos masažas pirštais ar masažuokliu leidžia geriau atkelti nešvarumus nuo odos ir juos pašalinti.
Plovimo metu naudoti kūno temperatūros vandenį. Vandens temperatūra turi itin didelę įtaką odos riebalavimuisi. Karštas vanduo dirgina odą, o pastaroji saugodamasi nuo pažeidimų padidina riebalinių liaukų veiklą ir išskiriamo sekreto padaugėja, todėl oda riebaluojasi greičiau. Šaltas vanduo nepašalina nešvarumų nuo odos, todėl nešvarumai likę ant odos ir sukuria nešvaros jausmą iš karto po plovimo.
Jei oda riebi, bet ne riebaluojasi dėl sausumo, vengti kaukės ir kondicionierius naudojimo ant šaknų. Šie produktai sukurti maitinti arba drėkinti plauką ir gali padidinti odos riebalavimąsi, išskyrus produktus kurie tinkami naudoti ant odos. Svarbu, jog produktai būtų drėkinamieji.
Regis visi žino, kaip išdžiovinti plaukus, tačiau, kaip tai atlikti teisingai tampa iššūkis. Dažniausias džiovinimo būdas užvertus plaukus į apačią, pūsti orą visomis kryptinis, taip tikimasi, jog plaukai pakils nuo šaknų, tačiau rezultatas pasipūtę plaukai.
Džiovinti plaukus džiovintuvu, nepalikti natūraliam išdžiovimui. Džiovintuvo temperatūra neturi būti karšta. Nepūsti oro tiesiogiai į šaknis. Džiovinimo metu naudoti šukas, kurios atkelia plauką nuo šaknies. Plaukus išlaikyti atkilusius nuo šaknies ir nesusiriebalavusiu leidžia tekstūros suteikiantys produktai. Svarbu plauko neliesti ir stipriai nesurišti.
Džiovinti plaukus sruogomis, ne visus vienu metu. Tolygiai pūsti orą nuo šaknų link plaukų galiukų. Naudoti minkštas šukas plauko ilgiui ir apvalų šepetį šaknims.
Džiovinimas viena svarbiausių priežiūros dalių, ne tik odai bet ir plaukui. Teisingai džiovinami plaukai yra sveiki, ir norima išvaizda gali išlikti ilgai.
Riebios odos problema gali būti sprendžiama plaukų atkėlimu nuo šaknų, o tai padaryti galima džiovintuvo, šukų ir tekstūros suteikiančiais produktais. Kuomet plaukas yra pakeltas nuo odos, jis lėčiau susiriebaluoja ir ilgiau išlieka švaros jausmas.
Tekstūros produktą, kuris atkelia plauką nuo šaknies naudoti ant šlapio plauko ir išdžiovinti plaukus su džiovintuvu. Nenaudoti per daug produkto ir nepurkšti tiesiogiai. Produktą purkšti per ištiestą ranką ir paskirstyti šukų pagalba. Norint užfiksuoti sukurtą apimtį naudoti lanksčios fiksacijos laką.
Sukurtą apimtį padės išlaikyti ne tik naudojami produktai, bet ir plaukų paruošimas miegui, bei naudojamas pagalvės užvalkalas. Miegui plaukus rekomenduojame surišti į laisvą pintą kasą, o miegui pasirinkti šilko užvalkalą. Šilkas savo struktūra leidžia lengvai slysti plaukui. Plaukai po miego nesulimpa ir nesusivelia. Toks audinys sveikas visų rūšių plaukui.
Riebi oda viena iš sunkiausiai prižiūrimų ir pakeičiamų, reikalauja daugiausiai dėmesio. Norint pasiekti rezultatus šiam odos tipui būtini teisingi priežiūros įpročiai, bei atrinkti produktai. Perskaičius patarimus ir rekomendacijas, oda tikrai nepasikeis, būtina imtis veiksmų dar šiandien ir rezultatą pamatysite per kelias dienas. Maksimalų rezultatą galima pasiekti per šešis mėnesius reguliarios priežiūros.
Jau žinome visus būdus, kaip priežiūrėti odą, kad jos riebalavimąsi sumažinti, tačiau labai svarbu ir pasirinkti tinkamus produktus. Šis odos tipas vargina daugelį moterų ilgus metus, tačiau pastebėjome tendenciją jog reguliarus plovimas su tinkamasi produktais duoda puikių rezultatų ir suretina plovimus.
Mes rekomenduojame rinktis šampūną, kuris sudėtyje neturėtu aliejų ir būtų švelniai odą valantis. Kasdieninis šampūnas vienas iš geriausių pasirinkimų. Šis produktas sukurtas kasdieniniam naudojimui, tai reiškia jog net plaunant plaukus kiekvieną dieną oda neišsausės ir ilgainiui sumažins riebalinių liaukų aktyvumą. Šį šampūną rekomenduojame rinktis kuomet oda plaunama kiekvieną arba kas antrą dieną.
Itin riebios odos priežiūrai reikia nepamiršti naudoti ir giluminio valymo šampūną, pastarasisi atlieka svarbų darbą mažinant riebalavimąsi. Šis šampūnas naudojamas vieną kartą per dvi savaites. Giluminis valymas yra svarbus jog nuo odos paviršiaus pašalinti visus nešvarumus, kurių kiti šampūnai nepašalina. Tokio tipo terapinis odos plovimas skiriasi nuo kasdieninio plovimo. Rekomenduojame muiluoti odą du kartus, o antrąjį muilavimą palikti porai minučių, po to kruopščiai nuskalauti.
Atkreipėme dėmesį į klientų atsiliepimus ir pateikiame pasiūlymus, kurie veiksmingiausiai sprendžia riebios odos problemas. Tokiai odai svarbiausia jog plovimai visuomet būtų reguliarus. Taip pat rekomenduojame išmėginti odos plovimo retinimą, kuris negali būti neapgalvotas. Plovimų dažnį galima retinti ne daugiau nei viena diena, kaip pavizdys, jei odą plaunate kiekvieną dieną, tuomet plauti kas antrą ir tokį ritmą palaikyti du- tris mėnesius, per ši laiko tarpą dažniausiai pastebimas didžiausias rezultatas.
MŪSŲ REKOMENDACIJOS: