+370 607 01507
info@mooza.lt
Kęstučio g. 58-7, Kaunas
Jokios tvarkos mano plaukuose, taip galima apibūdinti banguotus plaukus. Nei tiesūs, nei garbanoti, pasipūtę ir pasišiaušę. Natūraliai tokio tipo plaukų nėra daug, tačiau jei taip nutiko, jog plaukas tavęs neklauso ir kiekvieną rytą reikia kovoti prie veidrodžio, tuomet turi sužinoti kelis triukus kaip šią kovą laimėti.
Plauko struktūra genetiškai perduodama iš kartos į kartą. Plauko genetinė struktūra keliauja net per 1000 metų. Nors genai lemia turimą struktūrą, tačiau plaukai gali pakeisti savo formą esant hormonų veiklos pokyčiui. Struktūros pokytis gali būti trumpalaikis (nėštumo metu) arba ilgalaikis susijęs su natūralių organizmo gaminamų hormonų veiklos sutrikimu. Plauką veikia ne tik hormonai, tačiau didelę įtaką turi mitybą, fizinis aktyvumas, kraujotaka, vitamino D ir geležies kiekis organizme.
Pirmasis faktorius, kuris lemia plauko struktūra yra plauko svogūnėlio forma. Tiesaus plauko svogūnėlis yra apvalus, o kuo plaukas labiau garbanotas tuo svogūnėlis plokštesnis.
Antrasis faktorius, kuris lemia plauko formą yra tunelis nuo plauko šaknies iki galvos odos paviršiaus, kuriuo auga plaukas. Kuo tunelis yra nelygesnis, tuo plaukas išauga labiau garbanotas. Šia dalimi ne tik plaukas pasiekia odos paviršių, tačiau juo prasiskverbia ir riebalinių liaukų sekretas, kuris maitina plauką, bei galvos odą.
Plauko struktūros pakeisti negalime, tačiau tinkami produktai ir įpročiai leidžia lengviau suvaldyti nepaklusnius plaukus.
Banguotas plaukas kaip ir garbanotas visuomet būna ženkliai sausesnis nei tiesus.
Labai svarbus faktorius yra kasdieninė priežiūra. Džiovinimas, šukavimas, surišimas, produktų naudojimas – viskas turi įtakos plauko būklei ir išvaizdai.
Neapsigaukite su produktais ant kurių pažymėta “banguotam plaukui”. Renkantis šampūną, turime atsižvelgti į galvos odos tipą, o ne plauko struktūrą. Oda riebi, sausa, normali ar jautri, pagal tai ir pasirenkame kokiu produktu spręsime odos problemas. Svarbu, jog plovimai būtų reguliarūs ir nedažnesni nei 3 kartai per savaitę. Dažnas plovimas sausina plauką, kas didina plauko pasiputimą ir lūžinėjimą.
Svarbiausia dalis yra tinkamai parinkta kaukė ir kondicionierius. Norint sumažinti pasipūtimą ir nepaklusnumą, plaukas turi būti prisotintas. Banduotam plaukui puikiai tinka visų rūšių drėkinamieji produktai su vaisių ekstraktais, keratinu ar kolagenu. Priklausomai nuo plauko storio ir pažeistumo lygio, norint suteikti didesnį glotnumą galima rinktis ir maitinamuosius produktus.
Be ko negalima gyventi tai – nenuplaunamas kondicionierius. Banguotas plaukas linkęs susivelti, o kol plaukas šlapias jį iššukuoti misija – neįmanoma. Todėl paliekamas kondicionierius yra numeris vienas kasdieninėje rutinoje, lengvam iššukavimui, ilgalaikiam drėkinimui, net švelniam bangos suvaldymui. Nenuplaunamas kondicionierius tinkamas naudoti kiekvieną dieną, kad plaukas būtų pakankamai sudrėkintas nuo plovimo iki plovimo.
Kasdieniniame bangų formavime svarbu nepamiršti formą suteikiančių produktų, kurie palengvina sukurti bangų išraiškingumą ir leidžia ilgiau džiaugtis sukurtu įvaizdžiu. Formavimo produktą reikia rinktis atsižvelgiant į formavimo būdą ir norimą rezultatą.
Formuojant plauką džiovintuvu su difuzoriumi, rinktis fluidus. Tiesinant plauką džiovintuvu – putas, tiesinant su tiesinimo žnyplėmis karščio apsaugą su fiksacija. Visus formavimo produktus naudoti ant šlapių plaukų, o produkto kiekį pasirinkti pagal gamintojo rekomendaciją ir plaukų ilgį, bei apimtį.
Nepamirškite, jog plauko struktūrą veikia ne tik produktai. Svarbu banguotam plaukui tinkamos šukos, džiovintuvas, segtukai ar gumelės, net pagalvės užvalkalas gali palengvinti plaukų priežiūrą.
Džiovintuvą reikia rinktis skirtą profesionaliam naudojimui. Geriausiai tinkami džiovintuvai, kurių veikimo principas nesausina plauko. Jei džiovintuvas naudojamas dažnai šį prietaisą būtina atsirinkti atidžiai.
Plaukų rišimas turi būti švelnus nepešantis ir nesuspaudžiant plauko, rinktis minkštas, natūralaus audinio gumeles.
Miegui rinktis natūralaus audinio pagalvės užvalkalą, kad miego metu plauko trintis būtų sumažinta ir plaukas nepasižeistų, bei neišsipūstų.
Šukos ir šepečiai turi būti minkšto šerelio, kad nepeštų plauko ir neelektrintų. Geriausia rinktis šepečius natūraliais arba plastikiniais šereliais.
Sausinti plaukus medvilniniais, lininiais arba mikro pluošto audiniais. Netrinti šlapių plaukų, o švelniai nusausinti, bei nepalikti plaukų rankšluostyje ilgiau nei 5 minutėm.
Nuo dažymo technikos ir kirpimo formos priklauso ne tik bendras įvaizdis, bet ir natūralus bangos kritimas. Priklausomai nuo norimo bangų formavimosi renkamės kirpimą. Ilgas plaukas turi daugiau svorio, todėl bangos yra tiesesnės, tuo tarpu trumpas kirpimas bangas suminkština ir padaro išraiškingesnes. Didesni ar mažesni banguotų plaukų iškarpymai sukuria daugiau apimties ir žaismingumo, tačiau stipriai pūstam plaukui iškarpymai nerekomenduojami dėl galimo didesnio pasipūtimo.
Kokią spalvą pasirinkti banguotam plaukui? Svarbiausia dalis yra ne spalvos pasirinkime, o dažymo technikos ir atlikimo pasirinkime. Siekiant išlaikyti sausą banguotą plauką sveiką, dažymą rekomenduojama kombinuoti su procedūromis. Spalvą rinktis pagal veido odos ir akių spalvą, tačiau vengti kardinalių spalvos pokyčių, spalvos išėmimo procedūrų. Tokio tipo dažymai sausina plauką ir gali neigiamai paveikti plauko struktūrą.
Nei tiesus, nei garbanotas, skundžiasi merginos dėl banguotų plaukų, tai kaip jūra nei rami, nei audringa, tačiau panaikinus pasipūtimą ir sukūrus bangoms tekstūrą, tai gražiausia plaukų forma. Judesys ir elastingumas leidžia turėti skirtingus įvaizdžius. Ši plauko struktūra lengvai formuojama, galima tiesinti ir garbanoti, bei lengvai išlaikyti sukurtą formą. Svarbu plaukui suteikti intensyvų drėkinimą ir tinkamai pasirinkti formavimui skirtus produktus.