+370 607 01507

info@mooza.lt

Kęstučio g. 58-7, Kaunas


Sausa galvos oda ir kaip ją prižiūrėti

Straipsnio navigacija

Gražūs ir sveiki plaukai tai moters bendro įvaizdžio dalis. Nesvarbu plaukai ilgi ar trumpi, tačiau sausa oda vargina, sukelia diskomfortą. Svarbu teisingai įvertinti odos būklę ir žinoti išsausėjimo priežastį.

Kaip žinia oda didžiausias žmogaus organas, apimantis visą kūną, tą žino visi, tačiau kaip tinkamai ją prižiūrėti moka ne visi. Matoma reklaminiai triukai klaidina, kaip tinkamai pasirinkti produktus ir pasiekti norimą rezultatą. Siekiant išspręsti odos problemą svarbu teisingai nusistatyti galvos odos tipą. Jei pačiam įvertinti odos būklę sudėtinga, tai gali atlikti gydytojas arba kirpėjas su odos diagnostikos aparatu. Atsakius į kelis žemiau paminėtus klausimus galima susidaryti bendrinį odos tipo vaizdą.

Kokia mano galvos oda?

Lengviausias būdas įsivertinti odos tipą atsakius į kelis klausimus:

  • Kokie jautrumo simptomai: perštėjimas, pleiskanos, jautrumas liečiant ar plaunant?
  • Kokiu dažniu plauname galvą?
  • Kaip jaučiasi oda po plovimo?
  • Kokius produktus naudojame ir kokį rezultatą pasiekiame jų pagalba?

Paanalizuokime atsakymus kartu. Jei oda susiriebaluoja per dieną, plaukai praranda apimtį ir sulimpa- oda riebi. Jei plauti skalpą norisi kas dvi, tris dienas- oda normali, jei rečiau oda sausa.

Jei išplovus galvą oda jautri, byra smulkios sausos pleiskanos, oda sausa.

Labai svarbu įvertinti naudojamus produktus ir kaip jie yra naudojami. Produktas gali būti tinkamas odos tipui, tačiau naudojamas netinkamai.

Jei įsivertinote savo odą, kaip sausą perskaitykite, patarimus ir peržvelkite savo kasdieninę plaukų priežiūrą, gal tik keli pakeisti įpročiai atneš didelę naudą ir problema bus išspręsta.

Odos sausumą nulemia odoje esančių riebalinių liaukų veikla. Normaliai funkcionuojančios riebalinės liaukos išskiria sekretą į odos paviršių, kuris suteikia odai apsaugą, ir maitinimą. Riebalinių liaukų veikla gali sutrikti dėl kelių priežasčių: fiziologinių ir išorinių. Pasitaiko atvejų kuomet funkcija nėra sutrikusi, tačiau dėl netinkamų priežiūros priemonių naudojimo oda išsausėja.

Young joyful blond woman in swimsuit and white shirt wearing hat happily looking in camera with sea on background

Ką daryti kad oda neišsausėtu?

Norint išvengti odos sausumo, svarbus balansas tarp priežiūros įpročių ir naudojamų priemonių. Odos sausėjimą lemiantys veiksniai:

  • Dažnas plovimas ir džiovinimas
  • Išorės poveikis ( šildymas, oro kaita, saulė)
  • Giluminio valymo priemonės ir procedūros.
  • Karšto vandens naudojimas plovimo metu.
  • Neteisinga mityba ir stresas.

Priklausomai nuo priežasties, dėl kurios atsiranda sausumas, galimi skirtingi odos atstatymo variantai.

Visų pirma svarbu odos plovimo dažnis, nors sausa oda nereikalauja dažno plovimo, tačiau vieną- du kartus per savaitę odos plovimas būtinas. Plovimo metu ne tik pašalinamas natūralus riebalas, bet ir nešvarumai iš išorės. Taip pat plovimo metu plaukas ir oda prisotinama drėgmės.

Karštas vanduo plovimo metu netinkamas visų tipų odai, o sausai odai ypač. Vandens temperatūra turi būti kūno temperatūros, neaukštesnė  nei 40 laipsnių. Džiovinimo metu nenaudoti karšto oro tiesiogiai į galvos odą. Po plovimo galima palikti plaukus džiūti natūraliai apie 10-15 minučių, kad plaukai prie odos būtų sausesni.

Sausa oda labiau išsausėja šildymo sezono metu, nuo drėgmės trūkumo ore. Rekomenduojama sausose patalpose naudoti oro drėkintuvus, lauke dėvėti kepures. Taip kaip šaltis, taip ir saulė sausina ne tik plaukus bet ir odą, vasarą naudoti produktus su UV apsauga.

Priežiūros produktai su druskomis, arba skirti giluminiam odos valymui. Giluminis odos valymas sausai odai būtinas, kaip ir riebiai odai, tačiau tokia procedūrai turi būti atliekama ne dažniau nei kartą i dvi savaites, bei naudojami specialus šampūnai ar serumai.

Jei odos sausumas yra labai intensyvus, galima naudoti drėkinamąsias kaukes, kurios tinkamos naudoti ant galvos odos ir jas išlaikyti ilgesnį, nei rekomenduojamą laiką.

Kokie maisto produktai gali padidinti odos riebalavimąsi, o kurie sumažinti?

Moksliniai tyrimai jau senai įrodę, jog odos ir plauko būklė priklauso nuo mūsų organizmo: žarnyno veiklos, kraujotakos, mikroelementų kiekio.

Ko vengti:

  • Cukrus,
  • Miltiniai patiekalai,
  • Kepti (riebūs patiekalai),
  • Druska;
  • Pieno produktai,

Ką verta vartoti:

  • Daržovės,
  • Vaisiai
  • Natūralūs riebalų šaltiniai: riešutai, grūdinės kultūros, alyvuogės

Visi riebūs ir greitai gaminami patiekalai kenksmingi ne tik organizmui bendrai, tačiau įtakoja visos odos ir plaukų būklę. Sveika subalansuota mityba svarbi ne tik svoriui, bendrai savijautai, bet ir grožiui.

Kaip teisingai plauti galvą?

Svarbu ne tik tinkamai prižiūrėti plaukus tarp plovimų, bet ir tinkamai atlikti plovimą.  Neretai pastebime tendenciją, jog galvos plovimas atrodo paprasta procedūra, tačiau ji atliekama neteisingai. Siekiant sumažinti odos riebalavimąsi labai svarbus teisingas odos plovimas ir formavimas.

Prieš pradedant muiluoti odą svarbu stipriai ir tolygiai sušlapinti visą odą, kad šampūnas būtu paskirstytas tolygiai.

Plovimo metu būtina muiluoti odą du kartus, bei  gerai išskalauti. Du muilavimai yra būtini, pirmuoju muilavimu nešvarumai esantys ant odos tik pakeliami, o antruoju pašalinami. Riebiai odai galima naudoti  tris muilavimusi, jei nešvarumai nepašalinami per du. 

Muilavimas ir skalavimas turi būti  santykiu 1:1,5, jei muiluojame minutę, skalaujame pusantros. Visi nešvarumai su šampūnu turi būti kruopščiai pašalinami vandens pagalba. Likęs šampūnas ar nešvarumai užkemša odos poras sausina odą ir sukelia niežulį.  Švelnus odos masažas pirštais ar masažuokliu leidžia  geriau atkelti nešvarumus nuo odos ir juos pašalinti.

Plovimo metu naudoti kūno temperatūros vandenį. Vandens temperatūra turi itin didelę įtaką odos būklei. Karštas vanduo dirgina odą, o pastaroji saugodamasi nuo pažeidimų padidina riebalinių liaukų veiklą ir išskiriamo sekreto padaugėja, todėl oda riebaluojasi greičiau. Šaltas vanduo nepašalina nešvarumų nuo odos, todėl nešvarumai likę ant odos ir sukuria nešvaros jausmą iš karto po plovimo.

Kokie produktai tinka sausai odai?

Labai sausai odai būtinas giluminis drėkinimas, bei maitinimas. Tokio tipo odai reikia rinktis maitinamuosius arba drėkinamuosius šampūnus ir kaukes bei kondicionierius rinktis tinkamus naudoti ant galvos odos.

Šampūno sudėtis turi būti praturtinta aliejais, vaisių ar riešutų ekstraktais. Netinkami sausinantys produktai, kurie suteikia giluminį valymą, išskyrus specialius produktus negyvam odos sluoksniui pašalinti.

Rinktis kaukė ir kondicionierių, kurie tinkami naudoti ant odos. Šie produktai sukurs apsauginį odos barjerą nuo pažeidimų. Taip pat prisotins odą veikliosiomis medžiagomis ir sumažins jautrumą.

Aliejai ir aliejinės kaukės netinkamos naudoti ant sausos odos. Dažnas mitas yra natūralių aliejų: kokosų, sėlenų, alyvuogių, ricinos, naudojimas ant odos. Netinkamai naudojami aliejai gali sukelti atvirkštinę odos reakciją ir dar labiau išsausėti.

Sausą odą būtina paruošti prieš plaukų dažymą. Neplauti galvos mažiausiai tris dienas iki dažymo. Rinktis dažus su apsauginėmis medžiagomis. Naudoti specialius apsauginius tepalus, kurie neleidžia dažams išsausinti odos.

Kaip išvengti pleiskanų?

Kol odos sausumas tik fizinis diskomfortas, galime kentėti, tačiau kuomet pečiai nukloti pleiskanomis, nebemalonu. Kad išvengti odos pleiskanojimo, kurį sukelia odos sausumas, būtina odą drėkinti nuo pirmųjų sausumo pasireiškimo dienų. Atsiradus pleiskanoms, svarbu

Įvertinti pleiskanos kilmę, ar ji dėl odos sausumo ar tai kitos ligos požymis. Jei pleiskana sausa, lengvai ir greitai nubyra, tuomet tai nėra pleiskana, tai sausos odos atplaišos. Kovoti su šiuo odos sausumu galima skirtingomis drėkinamosiomis priemonėmis ir jų išlaikymo laiku ant odos.

Jei pleiskana šlapia, atkibusi nuo odos, bet nenukrenta, netolygiai pasiskirsčiusios zonos su pleiskanomis, tai rimtesnė odos problema. Ne visuomet šampūnas nuo pleiskanų padės. Priklausomai nuo priežasties kodėl odos pokytis įvyko būtina gydytojo konsultacija ir medikamentinis gydymas.

Sausos odos priežiūra nėra sudėtinga, kuomet žinai, kaip ją prižiūrėti. Svarbu ne tik naudoti specialius produktus ir peržvelgti kasdieninę plaukų priežiūros rutiną, bei būtina vartoti pakankama kiekį vandens. Odos drėkinimas turi būti iš išorės bei iš vidaus. Maksimalus drėkinimas ir teisinga priežiūra leidžia atstatyti odos drėgmės lygį ir atkurti natūralia riebalinių liaukų veiklą.

Smiling young beautiful blonde woman wearing t-shirt standing at the living room

Kaip teisingai išdžiovinti plaukus, sukurti apimtį ir neišsausinti plauko?

Regis visi žino, kaip išdžiovinti plaukus, tačiau, kaip tai atlikti teisingai tampa iššūkis.  Dažniausias džiovinimo būdas užvertus plaukus į apačią, pūsti orą visomis kryptinis, taip tikimasi, jog plaukai pakils nuo šaknų, tačiau rezultatas pasipūtę plaukai.

Džiovinti plaukus džiovintuvu, nepalikti natūraliam išdžiovimui. Džiovintuvo temperatūra neturi būti karšta. Nepūsti oro tiesiogiai į šaknis. Džiovinimo metu naudoti šukas, kurios atkelia plauką nuo šaknies. Plaukus išlaikyti atkilusius nuo šaknies ir nesusiriebalavusiu leidžia tekstūros suteikiantys produktai. Svarbu plauko neliesti ir stipriai nesurišti.

Džiovinti plaukus sruogomis, ne visus vienu metu. Tolygiai pūsti orą nuo šaknų link plaukų galiukų. Naudoti minkštas šukas plauko ilgiui ir apvalų šepetį šaknims.

Džiovinimas viena svarbiausių priežiūros dalių, ne tik odai bet ir plaukui. Teisingai džiovinami plaukai yra sveiki, ir norima išvaizda gali išlikti ilgai.

Tekstūros produktą, kuris atkelia plauką nuo šaknies naudoti ant šlapio plauko ir išdžiovinti plaukus su džiovintuvu. Nenaudoti per daug produkto ir nepurkšti tiesiogiai. Produktą purkšti per ištiestą ranką ir paskirstyti šukų pagalba. Norint užfiksuoti sukurtą apimtį naudoti lanksčios fiksacijos laką.

Sukurtą apimtį padės išlaikyti ne tik naudojami produktai, bet ir plaukų paruošimas miegui, bei naudojamas pagalvės užvalkalas. Miegui plaukus rekomenduojame surišti į laisvą pintą kasą, o miegui pasirinkti šilko užvalkalą. Šilkas savo struktūra leidžia lengvai slysti plaukui. Plaukai po miego nesulimpa ir nesusivelia. Toks audinys sveikas visų rūšių plaukui.

Sausos odos problema nesunkiai išsprendžiama jei produktai drėkina odą, o priežiūros įpročiai peržvelgti. Todėl pasiekti rezultatą gali visi, tačiau tai padaryti būtina imtis veiksmų. Dabar jau žinai, ką daryti, todėl liko tik imtis veiksmų.

Sekite mus

Kiekviena dieną mes dalinames vertinga informacija mūsų socialiniuose puslapiuose. Sekite naujienas.

Start typing and press Enter to search

Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Contact to Listing Owner

Captcha Code